• Slider 1
Foto

Potrava

Po mých přednáškách o výživě se lidé často ptají, co tedy mají jíst, když téměř vše, co mají rádi a jedí, jsem označil za škodlivé. Odpověď je prostá, stále to opakuji. Převládat by měla zelenina, ovoce, žito, oves, ječmen, jáhly, pohanka, ořechy, byliny, možná i vejce, když už cukr, tak březový (xylitol), čistá pramenitá voda a trocha koření. Naučme se tyto suroviny správně užívat a upravovat a pochutnáme si, budeme zdraví, klidní, spokojení, laskaví a ve výtečné kondici se dožijeme vysokého věku, nepoznáme krize a nemoci a běžné problémy budeme řešit lehce, bez násilí. Kvalitního jídla stačí málo, velmi málo. Sám jsem došel do stavu, kdy nepotřebuji téměř žádné.

Je dobré omezit spotřebu potravy živočišného a pšeničného původu, rafinovaných, chemicky,fyzikálně, tepelně a jinak upravovaných potravin a potravinářských výrobků, cukru, tuků a droga tak zabránit dehydrataci, degeneraci, překyselení, ztrátě odolnosti, rozvoji nadváhy,břichatosti, zánětů, množení škodlivých mikroorganismů v těle, bakterií, virů, kvasinek, plísní,hub a rakovinných buněk, to vše k existenci a rozvoji potřebuje kyselé a nedostatečně zavodněnéprostředí. Je dobré jíst méně, zvyknout si na to. Jde to i bez jídla, o tom později.

To vše je prokázané, jen to není dost popularizováno, vyučováno, vysvětlováno, protože se tím nedají vydělat peníze, nýbrž naopak, lze přijít v mnoha oborech o snadný zisk. Mnoho průmyslových odvětví by zkrachovalo, většina zdravotníků by byla bez práce, bylo by moc čiperných důchodců ….

Kdo vydělá na mé schopnosti se postit, abstinovat, nekouřit, nepřejídat se, nezabíjet a nejíst zvířata, nesladit, pěstovat vlastní zeleninu, ovoce a ořechy, pracovat na zahradě, více se pohybovat, pít pramenitou vodu……? Nikdo. Jen já a zisk je mnohostranný. Dobrý námět k přemýšlení.

Více v knize Preventivní životospráva.